Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
12/10/2020 - 14:30

Korzenna: sesja pełna wniosków radnych. Czy gmina wymieni przystanki autobusowe?

W czwartek 8 października odbyła się XXIII sesja rady gminy. Przez większość posiedzenia radni dyskutowali w ramach wolnych wniosków na temat bezpieczeństwa mieszkańców Korzennej. W sołectwach istnieje konieczność wymiany przystanków autobusowych i dostosowania ich do aktualnych możliwości, jakie daje nam nowoczesna technologia. Jedną z lepszych inwestycji ostatnich lat okazał się działający od niedawna plac zabaw w Koniuszowej.

Przewodniczący rady gminy Szymon Semla zwołał XXIII zwyczajną sesję na dzień 8 października br. W ubiegły czwartek radni debatowali w sali posiedzeń urzędu gminy. W porządku obrad znalazły się między innymi informacja o działalności wójta i rady w okresie między sesjami, uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Korzenna na rok 2020, a także podjęcie uchwały w sprawie wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

Zobacz także: Mieszkańcy Niecwi walczą o swoje. Wójt wyznaczył dodatkowy termin na skargi

Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zawarcie umowy najmu w trybie bezprzetargowym na kiosk handlowy na Placu Targowym „Mój Rynek” w Korzennej. Przedmiotem dyskusji samorządowców była także kwestia ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy.

Radny Jacek Fornagiel podziękował mieszkańcom, użytkownikom placu zabaw w Koniuszowej oraz samorządowcom zaangażowanym w inwestycję. – To prawdziwy strzał w dziesiątkę! Boisko do piłki plażowej przyciąga bardzo dużo młodzieży. Udało nam się wyciągnąć dzieci i rodziców z domów – mówił podczas sesji.

Czytaj też: Nowoczesny plac zabaw i siłownia plenerowa w Koniuszowej już prawie gotowe!

Radny Alojzy Janusz zwrócił uwagę na przystanek w Miłkowej. Zwrócił się także do wójta z prośbą o wymianę przestarzałych „bunkrów” pełniących obecnie funkcję przystanków. – W środku jest ciemno, nie widać, co się tam dzieje, ludzie śmiecą. Może udałoby się wymienić je na przeszklone i głębsze konstrukcje jeszcze przed zimą – komentował radny w trakcie posiedzenia. Podobnie wnioskował radny Wiesław Kracoń. – Kiedyś nie było takich możliwości. Teraz mamy nowe technologie, więc z nich korzystajmy – mówił.

W ramach wolnych wniosków pojawił się również postulat utworzenia nowych przejść dla pieszych. Na koniec sesji wójt odwołał się do medialnych doniesień związanych z pandemią. W ten sposób przypomniał o konieczności dbania o siebie i innych mieszkańców.

Z pełną transmisją obrad rady gminy można zapoznać się na stronie portal.posiedzenia.pl. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu