Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
20/05/2020 - 16:10

Korzenna przekaże 10 tysięcy dla krynickiego szpitala. Tak zdecydowali radni

Szpital im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju otrzyma dotację w wysokości 10 tysięcy złotych. Właśnie taką uchwałę podjęli radni podczas ostatniej sesji rady gminy. Czy wiadomo już, na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Radni podjęli decyzję jednogłośnie. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały podjętej 13 maja br., gmina postanowiła udzielić powiatowi nowosądeckiemu pomocy finansowej w postaci dotacji celowej w wysokości 10 tysięcy złotych. Pieniądze trafią do Szpitala im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju i zostaną przekazane na zakup odzieży ochronnej dla pracowników służby zdrowia.

Wsparcie ma na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. – W warunkach pandemii powinniśmy sobie wzajemnie pomagać – czytamy komentarz przewodniczącego rady gminy Szymona Semli na stronie urzędu gminy. Nie mogło być inaczej, a radni nie mieli w tej sprawie żadnych wątpliwości.

Czytaj też: Ponad 230 tysięcy dotacji dla jednostek OSP z Korzennej! Strażacy kupią nowy wóz

Solidarność ze znajdującym się w potrzebie samorządem, a także bezpieczeństwo mieszkańców regionu uważają za priorytetową okoliczność. Podjęta uchwała jest dla nich szczególnie ważna, ponieważ wielu mieszkańców Korzennej podlega leczeniu w krynickim szpitalu. Wspierając powiat nowosądecki tak naprawdę zainwestowali w zdrowie mieszkańców.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020