Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
29/03/2021 - 15:30

Korzenna: ponad 5 milionów na inwestycje. Na co gmina przeznaczy te pieniądze?

Rządowy fundusz inwestycji lokalnych to program, w ramach którego do gmin, powiatów i miast w całym kraju trafiają rządowe środki. Wsparcie jest bezzwrotne i ma jeden cel: pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje bliskie mieszkańcom. W co zainwestuje Korzenna?

Czytaj też: Podwyżka ceny śmieci. Za bezmyślne zachowanie mieszkańca odpowie cała gmina?

Z opublikowanych na rządowych stronach wyników naboru dla gmin górskich można wyczytać, że Korzenna – podobnie jak inne gminy z regionu Sądecczyzny – znalazła się wśród szczęśliwców, którym rząd postanowił przyznać dofinansowanie. I to jakie!

Do budżetu Korzennej trafi ponad 5 milionów złotych. Pieniądze mają zostać wykorzystane na pokrycie części kosztów związanych z budową basenu w gminie. Znajdą się też środki na poprawę infrastruktury drogowej i rowerowej. Przy drogach i chodnikach pojawi się nowe oświetlenie.

Turyści również mogą być zadowoleni – dzięki dotacji gmina planuje zmodernizować oznakowanie ścieżki przyrodniczej, jak również wybudować ławki, altany i tzw. małą architekturę w pobliżu obiektów o szczególnych walorach turystycznych. Zalicza się do nich między innymi Rezerwat Diable Skały, położony w lesie w Bukowcu.

Władze gminy zamierzają również wygospodarować część pieniędzy na poprawę komunikacji w gminie – tak, aby właściciele nawet najbardziej odległych nieruchomości mogli bez większych utrudnień dotrzeć do centrum. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu