Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
05/11/2020 - 15:35

Korzenna: Ośrodek Pomocy Społecznej zamknięty. Teraz działa na innych zasadach

Z powodu pandemii koronawirusa w Korzennej zamykane są kolejne miejsca użyteczności publicznej i obsługi mieszkańców. Kontakt bezpośredni jest możliwy tylko w wyjątkowych wypadkach i z zachowaniem zasad najwyższej ostrożności. Zamknięto już między innymi mobilny PSZOK i Ośrodek Pomocy Społecznej.

Od czwartku, tj. od 5 listopada Ośrodek Pomocy Społecznej w Korzennej zawiesił bezpośrednią obsługę mieszkańców. Kontakt osobisty ma być możliwy wyłącznie w wyjątkowych przypadkach i po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania na konkretną godzinę.

Czytaj też: Mobilny PSZOK w Korzennej zamknięty z powodu koronawirusa

Nie trudno się domyślić, że nowe zasady zostały wprowadzone w gminie ze względu na niemożliwe do opanowania rozprzestrzenianie się COVID-19. Restrykcje są również odpowiedzią na rządowe obostrzenia i wymogi sanitarne. Choć nowe regulacje wydają się być uciążliwe, są wdrażane w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Korzennej, a w szczególności seniorów, którzy znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka. Ograniczenie kontaktu bezpośredniego w Ośrodku Pomocy Społecznej ma przyczynić się do zminimalizowania szansy zakażenia kornawirusem.

- Wszelkie sprawy, wnioski i zapytania należy kierować do OPS w formie elektronicznej, telefonicznej bądź w formie korespondencji tradycyjnej – czytamy w komunikacie. Interesanci będą obsługiwani osobiście tylko w wyjątkowych przypadkach, gdy inna forma załatwienia sprawy nie będzie wystarczająca. Ograniczenia w kontakcie bezpośrednim z ośrodkiem obowiązywać będą do odwołania. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Google Maps)Dziękujemy za przesłanie błędu