Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
30/10/2020 - 12:10

Korzenna: nie żyje Jan Cisoń, były sołtys Słowikowej

Nie żyje Jan Cisoń, wieloletni sołtys Słowikowej i radny gminy Korzenna. Był człowiekiem o wielkim sercu i jednym z najbardziej zaangażowanych działaczy społecznych w regionie.

- Wczoraj w szpitalu w Nowym Sączu zmarł Jan Cisoń, były wieloletni sołtys Słowikowej – poinformowała gmina Korzenna na swojej stronie internetowej. Msza święta w intencji zmarłego odbędzie się jutro, tj. 31 października o godzinie 12.45 w kościele parafialnym w Siedlcach. Bliscy zmarłego będą mogli uczestniczyć w modlitwie różańcowej od godziny 12.15. Później nastąpi ostatnie pożegnanie na pobliskim cmentarzu.

Czytaj też: Słowikowa bez sołtysa? Jan Cisoń zrezygnował. Kto będzie jego następcą?

Jan Cisoń zmarł w wieku 79 lat. Był jednym z najbardziej zaangażowanych działaczy społecznych w regionie. Jego zasługi i wkład w rozwój Słowikowej zostały docenione – w maju br. podczas historycznej sesji rady gminy, która odbyła się w 30 rocznicę istnienia samorządu w Polsce, odebrał z rąk wójta Korzennej Leszka Skowrona statuetkę dla osób wielkiego serca, które od lat służyły gminie i społeczeństwu, realizując wspaniałe projekty.

- Jego staraniom i pracy Słowikowa zawdzięcza bardzo wiele. Do celu zawsze dążył bardzo konsekwentnie. Może być wzorem dla wszystkich, którzy angażują się w działalność społeczną – podkreślił wójt gminy.

Jan Cisoń był sołtysem przez 13 lat, angażował się również w życie Korzennej pełniąc funkcję radnego w latach 1994 – 2002. Ze względu na problemy zdrowotne zrezygnował z bycia sołtysem w sierpniu br. W 2014 roku zajął trzecie miejsce w plebiscycie na najlepszego sołtysa. Niech spoczywa w pokoju. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu