Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
23/06/2021 - 14:40

Korzenna: już w piątek wielkie otwarcie hali widowiskowo-sportowej!

Koniec oczekiwania! Już w piątek nastąpi uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Korzennej. W programie uroczystości znajduje się wiele wydarzeń m.in. koncert Izabeli Szafrańskiej i Sinfonia Carpathia czy sobotni turniej piłkarski.

Pora na otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Korzennej. Obiekt jest już ukończony i czeka na pierwsze uroczystości, które będą się w nim odbywać. Zaplanowano je na piątek (25 czerwca). W programie inauguracyjnym przewidziano wiele wydarzeń.

O godzinie 9 odbędzie się msza św. w kościele parafialnym w Korzennej. Po niej, od 10:30, nastąpi część oficjalna. W jej trakcie zobaczymy m.in. prezentację multimedialną na temat historii budowy hali, koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej I stopnia w Korzennej czy mecz siatkówki rozegrany między młodzieżą szkolną.

Oczywiście nie zabraknie także okolicznościowych przemówień i poświęcenia obiektu przez kapłana. Wyróżniającym się uczniom zostaną wręczone nagrody. Będzie również przygotowany poczęstunek (zwany inaczej sportową przekąską).

Piątkowe obchody zwieńczy koncert orkiestry Sinfonia Carpathia oraz Izabeli Szafrańskiej. Każdy może się na nim pojawić, wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie prowadził będzie Jakub Bulzak.

To jednak nie koniec atrakcji. W sobotę (26.06), w godzinach 9-12 odbywać się będą rozgrywki sportowe dzieci i młodzieży szkolnej. Po nich, od 13 do 18 trwać będzie turniej piłki nożnej dla dorosłych. Będzie się działo!

Wygląd nowo powstałej hali robi wrażenie. Płyta boiska została pokryta nowoczesną wykładziną odpowiadającą obecnym standardom przewidzianym dla obiektów sportowych. Wewnątrz znajdują się także szatnie, toalety i trybuny z żółto-niebieskimi krzesełkami. Przed budynkiem jest duży parking.

Koszt budowy wyniósł ponad 13 milionów złotych. Jest to jedna z największych inwestycji gminy Korzenna. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021