Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
02/05/2020 - 10:45

Korzenna: chcesz posłać dziecko do przedszkola? Zgłoś to dyrektorowi

Epidemia koronawirusa uderzyła w przedsiębiorców i pracowników. Powrót do pracy wiąże się z koniecznością zorganizowania opieki dla swoich pociech. W tym celu rząd zapowiedział, że żłobki i przedszkola mają być otwierane od 6 maja, jednak ostateczne decyzje w tej kwestii mają podejmować organy prowadzące.

Rząd opracowuje reguły, jakich trzeba będzie przestrzegać w żłobkach i przedszkolach. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie odpowiednich środków ochrony osobistej, zorganizowania pomieszczeń w taki sposób, aby spełniały wymogi sanitarne oraz przygotowania wystarczającej ilości płynów do dezynfekcji.

Władze gminy Korzenna apelują, aby rodzice i opiekunowie zainteresowani skorzystaniem z opieki nad dziećmi zgłosili ten fakt dyrektorom placówek. W tej sytuacji informacja o liczbie dzieci, które od 6 maja będą pod opieką wychowawców przedszkoli, jest kluczowa ze względu na konieczność zapewnienia im należytego bezpieczeństwa. Oczywiście dalej miałyby obowiązywać wytyczne Sanepidu, wprowadzone jeszcze przed zamknięciem szkół, czyli między innymi częstsze mycie rąk i szczególne dbanie o czystość.

Zobacz także: Targowisko w Korzennej: po produkty przyjeżdżają tu nawet z powiatu tarnowskiego

Dzięki temu prowadzący placówki będą mogli oszacować swoje możliwości. - W pierwszej kolejności do przedszkoli mają być przyjmowane dzieci rodziców, którzy nie mogą pogodzić pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Urzędu Gminy Korzenna. W szczególności chodzi o dzieci pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, którzy realizują zadania związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

Jak dokładnie będzie wyglądać „odmrażanie” przedszkoli i żłobków? Przekonamy się już za kilka dni.

[email protected], fot. Pixabay.com
Dziękujemy za przesłanie błędu