Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
29/02/2024 - 16:45

Korzenna: będzie chodnik przy powiatówce w Łyczanej. Zdążą do wakacji?

Po Lipnicy Wielkiej czas na sołectwo Łyczana. Powiatowy Zarząd Dróg już ogłosił przetarg na budowę chodnika w tej miejscowości przy drodze powiatowej Korzenna – Janczowa – Miłkowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, chodnik będzie gotowy w niespełna pół roku.

Tak, jak w przypadku budowy chodnika w Lipnicy Wielkiej przy drodze powiatowej Niecew – Podole Górowa inwestycja jest efektem starań radnego powiatowego Marcina Bulandy i radnego z Lipnicy Wielkiej Rafała Gajewskiego, tak w przypadku Łyczanej, inwestycję śmiało można nazwać „dzieckiem” radnej powiatowej Zofii Niki, która od lat składała do władz powiatu kolejne interpelacje w tej sprawie. 

Jest przetarg! Lipnica Wielka w końcu będzie miała chodnik wzdłuż powiatówki

Przybliżając szczegóły zaplanowanej inwestycji, zacznijmy od rzeczy najważniejszej – chodnik ma zostać zrobiony na najbardziej newralgicznym z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych odcinku od budynku dawnej szkoły do skrzyżowania z drogą gminną Łyczana – Rzeki – w uproszczeniu w centrum miejscowości.

Na oferty zainteresowanych wykonaniem inwestycji PZD czeka do 14 marca. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia wszystko ma być gotowe i oddane do użytku w ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy. Kolejna istotna informacja – powiat wziął na siebie całość kosztów. ([email protected] Fot.: PZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu