Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
15/04/2020 - 11:45

Ten dzień przyniósł u nas kolejną śmierć. Koronawirus znowu zaatakował

Smutne wiadomości przynosi najnowszy komunikat służb sanitarno-epidemiologicznych w Małopolsce. Jest kolejna, czternasta już, śmiertelna ofiara koronawirusa w naszym regionie. Przybyło też zakażonych

Zwiększył się tragiczny bilans koronawirusa w Małopolsce. Z samego rana służby sanitarno-epidemiologiczne poinformowały o śmierci 56-letniej kobiety, mieszkanki powiatu proszowickiego, która zmarła w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.  

czytaj też Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na Limanowszczyźnie. Są nowe zakażenia  

- Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.  Kobieta miała choroby współistniejące – czytamy w komunikacie.

Wojewódzki Sanepid poinformował też o kolejnych czternastu zakażeniach, co potwierdziły badania laboratoryjne. Wśród nich musi być co najmniej jedno dziecko, tak wynika z rozpiętości wieku chorych.   

- W tej grupie jest 8 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 5 do 77 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu myślenickiego (2 osoby), krakowskiego (1 osoba), limanowskiego (3 osoby) oraz wielickiego (2 osoby) – brzmi  komunikat. - Aktualnie jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

Czytaj też Obowiązek zakrywania nosa i ust już od czwartku. Znamy szczegóły rozporządzenia

Jest też dobra wiadomość.  Wyzdrowiała starsza kobieta z Krakowa, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 551 osób.

[email protected] fot. europarl.eu


Dziękujemy za przesłanie błędu