Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
14/02/2020 - 15:15

Koronawirus w sądeckim szpitalu? Pacjent trafił tu z przychodni

Wszyscy z niecierpliwością czekają na nowe informacje z sądeckiego szpitala, gdzie przebywa pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Wyniki testów powinny być znane w ciągu godziny.

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu trafił mężczyzna z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna jest pracownikiem lotniska. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych udał się do jednej z przychodni, ponieważ miał objawy zapalenia płuc. Doktorka przebadała pacjenta i zaniepokojona jego objawami, które przypominały groźne zakażenie z Chin, postanowiła wezwać pogotowie.

Zobacz też Koronawirus w Nowym Sączu? Karetki wożą pacjentów do sąsiednich szpitali


Zobacz też Nowy Sącz: to koronawirus? Pacjent w szpitalu, kwarantanna w oddziale ratunkowym

- Na karcie wyjazdowej jest wpisane, że pacjent, który jest pracownikiem lotniska, ma podejrzenie zapalenia płuc. Ratownicy medyczni, którzy zostali wysłani po tego pacjenta, mieli go przetransportować do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Pracownicy zostali odpowiednio poinstruowani i założyli maseczki ochronne – powiedziała dla Sądeczanina Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Jak udało nam się dowiedzieć, w ciągu godziny powinny być znane wyniki testów, które potwierdzą bądź wykluczą groźną chorobę u pacjenta Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zobacz też Koronawirus w Nowym Sączu? Rozmawiamy z wicedyrektorem ds. medycznych szpitala
 

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RG

Wirus z Chin w Nowym Sączu? Pacjent w szpitalu, kwarantanna na SOR
Pacjent z chińskim wirusem w nowosądeckiego szpitalu? Objawy na to wskazują na koronawirus, dlatego wstrzymane zostały przyjęcia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.


Dziękujemy za przesłanie błędu