Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
21/07/2020 - 12:25

Koronawirus przypuścił atak na dwa odziały szpitala w Nowym Sączu

Najpierw koronawirus przypuścił atak na krynicki szpital, gdzie trzeba było zamknąć oddział ginekologii i położnictwo oraz oddział noworodków, teraz dotknął szpital w Nowym Sączu. Trzeba było zamknąć pediatrię. To niejedyny kłopot placówki. Okazało się, że na ginekologii Covid-19 został potwierdzony u rodzącej kobiety.

- Pediatria w szpitalu w jest zamknięta.Wywieźli nas wczoraj do Limanowej –zaalarmowała naszą redakcję mieszkanka Nowego Sącza.  

Wkrótce potem zadzwonił telefon.

- W sądeckim szpitalu mają koronawirusa na ginekologii i położnictwie.

 Obydwie te informacje potwierdza Agnieszka Zelek, z biura prasowego placówki.

Pediatria jest zamknięta od soboty. Wyjaśnia. -  Zakażenie stwierdzono u jednej osoby z personelu. Przebywa w domu.

Co z resztą pracowników oddziału?

- Wszystkim wykonaliśmy badania. Są zdrowi.  Zbadane zostały również dzieci, które przebywają na oddziale. Czekamy jeszcze na wyniki dwojga.

Jak dodaje rzeczniczka oddział został odkażony, a teraz pomieszczenia są poddane fumigacji, czyli dezynfekcji za pomocą gazu.  

- To jest prawie tysiąc czterysta metrów kwadratowych powierzchni, więc to nie jest taka prosta sprawa 0 tłumaczy Agnieszka Zelek. - Jutro oddział zostanie otwarty i będziemy mogli przyjmować pacjentów.

 Co z ginekologią i położnictwem?

- W niedzielę na oddział została przyjęta pacjentka z akcją porodową.  Rutynowo została przebadana na obecność koronawirusa. Okazało się, że jest zakażona.  Dziecko szczęśliwie przyszło na świat, potem – zgodnie z procedurami – karetka przewiozła matkę do szpitala uniwersyteckiego w Krakowie.

Pacjentki, które miały kontakt z zakażoną kobietą zostały odizolowane. Wymazy zostaną od nich pobrane po siedmiu dniach.

Czy badania zostały przeprowadzone wśród personelu ginekologii i położnictwa?

- Nie było takiej potrzeby, bo wszyscy pracują w pełnym zabezpieczeniu. Jak dodaje Agnieszka Zelek. Odział pracuje normalnie.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)