Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
14/02/2020 - 18:30

Wirus z Wuhan? Pacjent z niepokojącymi objawami zostaje w sądeckim szpitalu

Pacjent, który dzisiaj trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu z objawami przypominającymi zakażenie koronawirusem, zostanie przeniesiony z SOR-u do izolowanej sali – separatki w sądeckim szpitalu. Po gruntownej dezynfekcji Szpitalny Oddział Ratunkowy ma znów zostać otwarty. Najpewniej stanie się to w piątek, późnym wieczorem.

To, czy w przypadku tego pacjenta potwierdzi się podejrzenie zakażenia koronawirusem, czy też nie, będzie wiadomo dopiero, gdy będą znane wyniki badań pobranych od chorego. Od razu, gdy pacjent zgłosił się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego został pobrany od niego niezbędny materiał do szczegółowych badań.

- Materiał ten został przewieziony karetką, przy zachowaniu oczywiście wszelkich zasad bezpieczeństwa do specjalistycznego laboratorium w Warszawie – informuje Agnieszka Zelek – Rachtan, rzeczniczka prasowa sądeckiego szpitala. – Prawdopodobnie za cztery dni będą znane wyniki. Dopiero wtedy można będzie wiadomo, czy pacjent może być zakażony koronawirusem, czy też nie.

Jak powiedziała portalowi Sądeczanin.info rzeczniczka sądeckiego szpitala, pacjent, który jeszcze przebywa w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zostanie wkrótce przeniesiony, oczywiście z zachowaniem wszelkich obowiązujących procedur medycznych, jakie stosowane są w przypadku chorób zakaźnych do specjalnej sali separatki.

Zaraz po przeniesieniu pacjenta Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie poddany dekontaminacji, a narzędzia wysterylizowane.

Jak mówi rzeczniczka sądeckiego szpitala sądecki SOR powinien zacząć działać wieczorem.

[email protected], r. [email protected], fot.Dziękujemy za przesłanie błędu