Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
26/01/2014 - 12:05

Kopciuszek z Gabonia. Seniorzy zachwyceni spektaklem

Przedstawienie "Kopciuszek" wystawili podczas noworocznego spotkania seniorów członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Gaboń w gminie Stary Sącz. Spektakl wzbudził wiele pozytywnych emocji, tym bardziej, że akcja baśni została nieco uwspółcześniona i toczyła się w Gaboniu.
Noworoczne spotkanie seniorów z Gabonia to tradycja. Przez wiele lat odbyło się ono w miejscowej Szkole Podstawowej. Wczoraj (25 stycznia) babcie i dziadkowie zgromadzili się w sali remizy OSP.
- Naszym spotkaniom często towarzyszą ważne wydarzenia. Tak było, gdy kończyliśmy jeden z etapów remontu budynku szkoły, i gdy podpisywaliśmy umowę o współpracy z Węgrami. Dziś jesteśmy w remizie, a nasze spotkanie to efekt współpracy szkoły ze stowarzyszeniem – powiedziała Elżbieta Kruczek, dyrektor Szkole Podstawowej im. I Pułku Strzelców Podhalańskich w Gaboniu.
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gaboń powstało rok temu. - Była to inicjatywa oddolna, aby wypromować wieś na zewnątrz – przypomniał Mirosław Garbacz, prezes stowarzyszenia, a jednocześnie sołtys Gabonia i radny Rady Miejskiej w Starym Sączu.
Spektakl „Kopciuszek” powstał dzięki środkom uzyskanym z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, w ramach programu „Kultura w sołectwach”. Wzięli w nim udział mieszkańcy Gabonia – przedstawiciele niemal wszystkich pokoleń. Uwspółcześniona wersja baśni bardzo przypadła do gustu zaproszonym babciom i dziadkom, dla których tego dnia wystąpili jeszcze ich wnukowie – uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej.
Potem przyszedł czas łamania się opłatkiem, które pobłogosławił ks. Jerzy Kulpa, proboszcz parafii w Gaboniu. Życzenia seniorom złożyli Ewa Zielińska – przewodnicząca Rady Miejskiej i Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza.
- Obyśmy spotkali się za rok i wspólnie świętowali rok 2015 – mówił Kazimierz Gizicki.
Na zakończenie wystąpił jeszcze chór, który tworzy się w Gaboniu.

(KB)
fot. KB


Dziękujemy za przesłanie błędu