Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 marca. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
16/01/2021 - 17:55

Konsultacje w sprawie obwodnicy są tendencyjne? Jest zażalenie z Piwnicznej

Społeczny Komitet Gminy Piwniczna złożył formalne zażalenie na raport z konsultacji społecznych dotyczących budowy obwodnicy w ciągu drogi DK 87 w Piwnicznej-Zdroju. Jakich członkowie użyli argumentów w piśmie adresowanym do inwestora, czyli do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad?

O proteście związanym z inwestycją a przede wszystkim o obawach związanych z planowanym uruchomieniem połączenia tranzytowego dla tirów w oparciu o przejście graniczne Piwniczna-Zdrój – Mniszek pisaliśmy stanowisku, szczegółowo m.in. w publikacji Protestowali na rondzie w Starym Sączu. Nie chcą u siebie tirów [WIDEO]

Członkowie stowarzyszenia i wspierający ich mieszkańcy gminy Rytro oraz Starego Sącza stoją na stanowisku, że budowa obwodnicy i tranzyt ciężarowy w Dolnie Popradu doprowadzi do całkowitej degradacji środowiska przyrodniczego całej okolicy a tym samym zrujnuje turystyczną przyszłość całej okolicy.

Jednak już sama formuła konsultacji społecznych w sprawie budowy obwodnicy uzdrowiskowej Piwnicznej również wywołała ogromne kontrowersje. Mimo apeli mieszkańców w konsultacjach można było opowiedzieć się tylko za którąś z przedstawionych koncepcji natomiast nie było możliwości wskazania, że żadna z trzech nie spełnia oczekiwań społeczności.
Teraz uwagi te znalazły odzwierciedlenie w zażaleniu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021