Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
05/02/2019 - 15:10

Konspol ostrzega, Żabka wycofuje produkty a wszystko przez aferę z krowami

Konspol wycofuje towar, co do którego zaistniało ryzyko, że wyprodukowany został przy wykorzystaniu mięsa wołowego z ubojni znanej już w całej Polsce z reportażu TVN. W ślad za tym sieć Żabka wycofuje ze sprzedaży produkty o nazwie: Cheeseburger wołowy Szam Amm oraz Kiełbaski z wołowiną XL. Jaką partię można zwrócić do Żabki i Freshmarketu?

Już 31 stycznia Konspol, który działa teraz w strukturach Cargill poinformował klientów i kontrahentów za pośrednictwem swojej strony internetowej, że firma została dzień wcześniej poinformowana  iż partia mięsa wołowego zakupionego przez firmę jako składnik wyrobów gotowych lub wędlin pochodziła z ubojni, która została przedstawiona w reportażu telewizyjnym jako sprzedająca również mięso zwierząt chorych.

Zobacz też: Mięso z chorych krów było w Gostwicy: to my jesteśmy najbardziej poszkodowani!

- Mimo, że nie ma żadnych dowodów świadczących o tym, że partia mięsa wołowego zakupiona przez Konspol pochodziła z partii skażonej, a jedynie, iż rzeźnia, od której Konspol mięso zakupił zaopatrywała się w ubojni przedstawionej w reportażu i nie była badana przez inspektorów weterynaryjnych - podkreślają autorzy  komunikatu, by jednocześnie zadeklarować, że: - Konspol zdecydował się na natychmiastowe wycofanie partii towaru zawierającego mięso z tej ubojni dostarczone do klientów i zatrzymanie pozostałej partii w magazynie do czasu kontroli weterynaryjnej.

Nie trzeba było długo czekać a w ślad za Konspolem stosowny komunikat opublikowała Żabka - odbiorca produktów tej marki. 

Zobacz też: Gdzie jest mięso z chorych i martwych krów, które trafiło na Sądecczyznę

(…) w związku z decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii informujemy, że wycofujemy ze sprzedaży produkty z obecnością wołowiny: Cheeseburger wołowy Szam Amm z numerem partii  515/C/1 i terminem przydatności do spożycia  18/02/2019, z numerem partii 553/C/1 i terminem przydatności do spożycia 19/02/2019, z numerem partii  581/C/1 i terminem przydatności do spożycia 20/02/2019 oraz Kiełbaski z wołowiną XL z numerem partii 676/1 i terminem przydatności do spożycia 17/11/2019, z numerem partii 780/1 i terminem przydatności do spożycia 20/11/2019, producenta Konspol HOLDING Sp. z o. o.

Produkty są wycofane ze względu na prawdopodobieństwo obecności mięsa niepoddanego badaniu poubojowemu.

- Zwrotu należy dokonać w najbliższym sklepie Żabka lub Freshmarket, a za przyniesiony produkt otrzymają Państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu – informuje sieć.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)