Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
06/07/2020 - 12:50

Koniec remontu skrzyżowania w Maciejowej dopiero we wrześniu

Na odcinku DK 75 pomiędzy Krynicą-Zdrojem a Nowym Sączem w Maciejowej powstaje nowe skrzyżowanie. Na zakończenie prac kierowcy będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Remont DK 75 w Maciejowej

Zobacz również: Dotrą do celu dzięki nowej linii autobusowej.  

W Maciejowej na DK75 trwa remont skrzyżowania. Zwłaszcza w godzinach popołudniowych tworzą się tam korki. Prace drogowe ruszyły w maju. Choć z dnia na dzień widać postępy, to mieszkańcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. 

Remont obejmuje budowę lewoskrętu od Krynicy-Zdroju do Barnowca. Chodzi przede wszystkim o poprawę widoczności. Do tej pory, kierowcom wyjeżdżającym z Barnowca na ruchliwą drogę krajową, przeszkadzała skarpa. Przez to często dochodziło tam do kolizji. Po remoncie ma tam być bezpieczniej. Inwestycja kosztuje blisko dwa miliony złotych. 

Iwona Mikrut, rzecznik prasowy Małopolskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, informuje, że zakończenie prac przewidziane jest na 30 września 2020 roku. Jak twierdzi, niezbyt sprzyjająca pogoda w ostatnich tygodniach, nie miała wpływu na pracę drogowców. Deszcze i burze nie stanową w tym miejscu zagrożenia dla dalszych robót. Dzisiaj, 6 lipca, została ułożona warstwa podbudowy, na którą będzie wylany asfalt. 

Jak podaje GDDKiA, remont ten będzie kosztował ponad 1 822 000 złotych. 

Czytaj więcej: Remont drogi w Maciejowej, korki na DK75. Dziękujemy za przesłanie błędu