Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
17/05/2018 - 09:45

Uwaga, będzie lało jak z cebra. Synoptycy ostrzegają przed burzami

Na razie skończyło się lato wiosną. Zrobiło się chłodno i będzie padać. Poleje tak mocno, że małopolscy synoptycy wydali ostrzeżenie; podniesie się również poziom Dunajca.

W województwie małopolskim w najbliższych dniach prognozowane są intensywne opady deszczu, połączone z burzami. Suma opadów za cały okres wynieść może lokalnie do 80 mm na m - ostrzegają  synoptycy.

Jeszcze dziś do godziny  23  mogą wystąpić opady deszczu o natężeniu umiarkowanym.

Prognozowana suma opadów wyniesie od 35 do 50 milimetrów, a lokalnie może osiągnąć 80 milimetrów na metr kwadratowy. Dziś przewidywane jest dodatkowo wystąpienie burz z porywami wiatru do 75 kilometrów na godzinę - brzmi komunikat Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, który wydał też ostrzeżenie  hydrologiczne (drugiego stopnia) dotyczące zlewni Skawy, Raby, Dunajca i Ropy.

-Prognozuje się wystąpienie wzrostów poziomu wody do strefy stanów wysokich,

Lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Miejscami zjawisko może mieć charakter gwałtowny - ostrzegają synoptycy.  

Prawdopodobieństwo wystąpienia intensywnych opadów deszczu wynosi 90 procent, a burz – 80 procent. Stopień zagrożenia w przypadku deszczu określono na drugi, a burz na pierwszy stopień w skali trzystopniowej.

[email protected] fot. archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu