Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
21/07/2020 - 05:20

Komendant sądeckiej policji zakażony koronawirusem. Zastępcy objęci kwarantanną

Komendant sądeckiej policji mł. insp. Krzysztof Dymura jest zakażony koronawirusem. Zarówno on, jak i jego zastępcy, z którymi miał częsty kontakt, zostali objęci kwarantanną. W tej sytuacji obowiązki szefa komendy przejął kom. Waldemar Górowski, który jest naczelnikiem wydziału prewencji.

Od jakiegoś czasu każdego dnia na Sądecczyźnie kilkadziesiąt osób dowiaduje się o zakażeniu koronawirusem. Taką diagnozę - jak poinformowało rmf24 - usłyszał również komendant sądeckiej policji mł. insp. Krzysztof Dymura, którego wynik testu okazał się pozytywny. Decyzją sanepidu zarówno on, jak i jego zastępcy, z którymi miał częsty kontakt, zostali objęci kwarantanną.

Sądecka komenda pracuje jednak bez żadnych zakłóceń. Na czas nieobecności komendantów, obowiązki szefa przejął naczelnik wydziału prewencji kom. Waldemar Górowski.  

Na Sądecczyźnie jest bardzo trudna sytuacja epidemiologiczna. To właśnie w powiecie nowosądeckim jest najwięcej w całej Małopolsce nowych zachorowań na koronawirusa, dlatego w sądeckiej komendzie już jakiś czas temu zostały wprowadzone wszelkie środki ochronne, które mają na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz w komisariatach na terenie całego powiatu został ograniczony ruch interesantów.

- Interesanci zobowiązani są zachować środki ostrożności tj. dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa np. maseczką ochronną, poddanie się bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała oraz zachowanie dystansu społecznego. Zaleca się również, by w holu budynku przebywały maksymalnie dwie osoby, będące od siebie w odległości większej niż 1,5 metra – czytamy w komunikacie na stronie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)