Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
28/11/2022 - 18:15

Kolor odnowionego ołtarza głównego bazyliki św. Małgorzaty może zaskoczyć sądeczan [ZDJĘCIA]

Kiedy ściągano rzeźby z ołtarza głównego bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu do renowacji okazało się, że główna figura to nie Matka Boża, jak sądzono, ale patronka miasta św. Małgorzata. To nie jedyna niespodzianka, którą ujawnił restaurowany ołtarz. To właśnie tam koncentrują się teraz prace w sądeckiej kolegiacie.

Czytaj także: Inwestycje drogowe w Nowym Sączu w 2023 roku. Jest tam twoja ulica? (cz. I)

Bazylika św. Małgorzaty wypiękniała. Sądeczanie podziwiają efekt, jaki przyniosły bardzo żmudne, dwuletnie prace restauracyjne. Wysiłek opłacił się. Odmalowane wnętrze bazyliki i jak i to, jak teraz wygląda świątynia budzą ogólny podziw mieszkańców.

Prace restauracyjne koncentrują się też na ołtarzu głównym.

- Kończy się właśnie drugi etap renowacji ołtarza – powiedział Sądeczaninowi ks. dr Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.  – Chodzi o jego część, na którą otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Drugi etap renowacji ma być zakończony do końca tego roku.

Przypomnijmy, że pierwszym etapem wspomnianej renowacji była żmudna renowacja figur. Można je już podziwiać w ołtarzu.

Czytaj także: Planowane inwestycje drogowe w Nowym Sączu w 2023 roku. Jest tam twoja ulica? (cz. II)

Okazało się, że figura, którą uważano za figurę Matki Bożej jest figurą patronki miasta św. Małgorzaty. Ale to nie koniec niespodzianek, jakie ujawnił ołtarz główny.

Czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu