Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
17/03/2018 - 14:30

Kolejny termin zamknięcia mostu heleńskiego „popłynął” z wodą. Na skrzyżowaniu utrudnienia [ZDJĘCIA]

Prace przygotowawcze do zamknięcia mostu heleńskiego idą „pełną parą”. Teraz prowadzone są na terenie nieopodal kwietnego zegara przy ruinach sądeckiego zamku, jak również w rejonie skrzyżowania, w miejsce którego zostanie wybudowane nowoczesne rondo. W związku z tymi robotami występują już utrudnienia w ruchu pojazdów, jak i pieszych. Chodniki, na czas prowadzonych prac częściowo wyłączano dla pieszych.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat, że od 6 marca nastąpią lokalne utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych związane z przełożeniem sieci uzbrojenia podziemnego. Kierowcy oraz piesi muszą liczyć się z zamknięciem pasa włączenia na ul. Bulwar Narwiku oraz zawężeniem chodnika ul. Tarnowskiej i pasa prawoskrętu z ul. Tarnowskiej w ul. Legionów.

W związku z prowadzonymi pracami wyłączone zostały dla pieszych fragmenty chodników przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej, Legionów i Bulwar Narwiku. Przy znakach zakazu znajdują się bardzo czytelne informacje, że przejście jest po drugiej stronie ulicy.

Zobacz także: Na placu budowy pod zamkiem w Nowym Sączu ruch, jak w ulu. Co robią? [ZDJĘCIA]

Obecnie, jak już informowaliśmy, przekładana jest ostatnia z sieci, które były podwieszone pod stary, istniejący jeszcze most. Jest to instalacja gazowa. Prace z tym związane mają się zakończyć w kwietniu. Układane są także rury kanalizacji deszczowej, do której będzie spływała woda opadowa z drogi oraz z nowego mostu.

Przy ul. Piotra Skargi, w miejscu, gdzie wyburzono starą, szpetną kamienicę zaczęto budowę nasypu drogowego. 

Zobacz także: Most heleński story. Czy gaz „wysadzi” termin zakończenia budowy przeprawy?

Zapowiadany przez inwestora termin wyłączenia z ruchu mostu heleńskiego, który był planowany na przełomie marca i kwietnia, chyba nie zostanie dotrzymany.

Czy będzie to realne na przełomie kwietnia i maja? Czas pokaże.

Sądeczanie coraz bardziej obawiają się, czy budowa nowego mostu zostanie zrealizowana w terminie. Wykonawca ma czas do końca tego roku.

[email protected], Fot. IM.

Most heleński
Utrudnienia na skrzyżowaniu dla kierowców i pieszych


Dziękujemy za przesłanie błędu