Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
11/09/2020 - 16:40

Kolejny remont drogi. To już koniec z dziurami w Krzyżówce

W Krzyżówce i Roztoce Wielkiej, w gminie Łabowa rusza remont drogi. Na ponad kilometrowym odcinku drogi położą nową nawierzchnię – koniec z dziurami. Piesi też będą mieli łatwiej. Kiedy mieszkańcy zobaczą nową drogę?

Droga w miejscowości Krzyżówka i Roztoka Wielka, fot. UG Łabowa

Czytaj również: W Nowej Wsi rosną trzy nowe mosty. Do kiedy będą utrudnienia w ruchu na DK-75?

Droga gminna w Roztoce Wielkiej i Krzyżówce doczeka się remontu. Robotnicy położą nowy asfalt i zrobią pobocza dla pieszych. Kierowcy nie będą musieli się więcej użerać z popękaną jezdnią, a piesi będą mogli czuć się bezpieczniej. Remont obejmie dokładnie 1,1 kilometra drogi.

Wójt gminy Łabowa, Marta Słaby, 8 września podpisała umowę na wykonanie robót z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo Mostowych z Nowego Sącza. Teren budowy ma zostać oddany wykonawcy pod koniec tego tygodnia, a w połowie września zaczną się prace remontowe. Planowo remont zakończy się 26 października.

Droga w Krzyżówce i Roztoce Wielkiej. fot. UG Łabowa

Zobacz również: Budynki w Łabowej jak z bajki. Tak będą wyglądały szkoła i urząd po remoncie

Mieszkańcy Roztoki Wielkiej i Krzyżówki wreszcie będą mieli dobry dojazd do posesji. Kierowcy przez miesiąc trochę pocierpią, ale dla nowej drogi, być może warto zagryźć zęby. Jak zaznaczają pracownicy Urzędu Gminy w Łabowej, wspomnianym odcinkiem drogi poruszają się nie tylko mieszkańcy, ale i inni kierowcy, którzy tędy dojeżdżają do DK-75. Oni również skorzystają na remoncie.

Droga w Krzyżówce i Roztoce Wielkiej, fot. UG Łabowa

Pieniądze na remont pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych oraz środków gminy Łabowa. Inwestycja będzie kosztowała ponad 444 tysiące złotych. (PS) Fot. UG Łabowa







Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)