Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
23/10/2020 - 13:25

Kolejny oddział w szpitalu im. H. Klimontowicza w Gorlicach został zamknięty

Z powodów epidemiologicznych w szpitalu im. H. Klimontowicza w Gorlicach zamknięty został oddział onkologii i chemioterapii. Od 24 października działalność wznawiają oddziały noworodków i położnictwo. Żołnierze pomagać będą medykom przy pobieraniu wymazów.

Koronawirus cały czas sieje spustoszenie i nie pozwala na pracę w normalnym trybie. Wiele placówek i ośrodków zdrowia musiało zmienić sposób swojego funkcjonowania . Niestety, dotyczy to również naszego regionu. W związku z pandemią inaczej funkcjonować będzie Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Z powodów epidemiologicznych kolejne oddziały zmuszone były zawiesić swoją działalność, aż do odwołania. Dotyczy to onkologii i chemioterapii. Pacjenci w trakcie leczenia, mają być informowani telefonicznie o terminie jego kontynuacji.

Zobacz także: Ponad półtora tysiąca nowych zakażeń! Największy dobowy przyrost w Małopolsce

Od 24 października wznawiają jednak działalność zamknięte oddziały noworodków i położnictwo. Możliwa będzie też rejestracja osobista, mailowa, telefoniczna lub poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej szpitala.

Do dotychczas funkcjonującego punktu wymazowego od niedzieli lub poniedziałku dołączy nowy. Będzie on ulokowany na parkingu za szpitalem i możliwe będzie w nim wykonanie testu metodą drive thru. Z pomocą medykom przyjdą tam żołnierze. (MP), fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu