Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
04/06/2023 - 12:45

Kolejny dzień utrudnień na sądeckich drogach. To tędy jadą w niedzielę kolarze [MAPA]

Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Stary Sącz, między innymi w tych miejscowościach kierowcy muszą się dziś liczyć z drogowym paraliżem. To właśnie tamtędy przejadą kolarze Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Ponad trzydzieści grup kolarskich z całego świata startuje w 61. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W ciągu trzech dni zmagań zawodnicy pokonają blisko 430 kilometrów. Trasa przebiega również przez Sądecczyznę. Utrudnienia w ruchu były w sobotę, będą  i w niedzielę.

Czytaj też Zmiażdżone auto, śmigłowiec, karetki... fatalny początek weekendu na drogach  

 Czytaj też Zdążyła jeszcze wezwać pomoc. Nagle połączenie się urwało. Wyścig ze śmiercią w Nowym Sączu  

Utrudnień w ruchu na Sądecczyźnie należy spodziewać się również w niedzielę 4 czerwca Wówczas zawodnicy  pokonają trasę z Jabłonki w powiecie nowotarskim na Przehybę (gm. Stary Sącz). Na teren powiatu nowosądeckiego wjadą około godziny 12:20 w Zabrzeży, a następnie przejadą przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (J. Piłsudskiego – S. Batorego – Rynek – J. III Sobieskiego – Nowa – Partyzantów – Lipska), Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń, by finiszować na Przehybie.  

Czytaj też Był w szoku czy był pijany. Co się naprawdę wydarzyło na drodze pod Nowym Sączem?

- Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu zawodników – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.([email protected])

Czech Tomas Jakoubek liderem klasyfikacji generalnej Małopolskiego Wyścigu Górskiego
Duńczyk Alexander Arnt Hansen (Restaurant Suri Carl Ras) okazał się najszybszy na 2. etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego, którego meta znajdowała się na Rynku w Nowym Targu. Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu, na dzień przed jego zakończeniem pozostał Czech Tomas Jakoubek (ATT Investments). Fot. Małopolski Wyścig Górski / Tomasz Markowski


Dziękujemy za przesłanie błędu