Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
07/11/2019 - 20:20

Kolejny drogowy Armagedon już tuż tuż. Rusza budowa ronda koło Kocich Plant

Mamy dobre i mniej dobre wieści dla sądeczan. Miasto już podpisało umowę na budowę nowego ronda koło Kocich Plant co oznacza, że pierwsze prace w tym newralgicznym dla komunikacji Nowego Sącza miejscu rozpoczną się już w listopadzie.

Zobacz też: Nowy Sącz: zobaczcie nowe rondo Grodzka-Kunegundy. Kiedy wbicie łopat?

Miasto miało zarezerwowane na inwestycję 4,55 mln zł. Oferty złożone w przetargu na budowę ronda Jagiellońska Grodzka-Kunegundy opiewały kolejno na ok. 3 mln 879 tys. zł i ok. 3 mln 795 tys. zł, czyli były korzystniejsze dlatego wykonawcę udało się wyłonić już w pierwszym podejściu. Została nim spółka ZBD z Nowego Sącza.

Zobacz też: Cichcem przebudowują najbardziej niebezpieczne „rondo” w Nowym Sączu?

Jak poinformował nas wiceprezydent Artur Bochenek umowa już jest podpisana a drogowcy wkroczą na plac budowy jak tylko ze swoimi pracami modernizacyjnymi – przeprowadzanymi przy okazji – uporają się Sądeckie Wodociągi i firma Tauron. – Myślę, że nastąpi to jeszcze w listopadzie – zaznacza Bochenek.

Całość prac przy budowie ronda ma zostać zakończona do 30 czerwca 2020 roku. O tym jak będą wyglądały utrudnienia w ruchu – nieuniknione przy prowadzeniu prac na węzłowym skrzyżowaniu - będziemy informować na bieżąco.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: IM, wizualizacja MZD w Nowym Sączu.  

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Grodzkiej i Kunegundy w Nowym Sączu
W tym miejscu powstanie nowe rondo


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)