Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
25/09/2020 - 12:30

Kolejne drogi w Korzennej doczekały się betonowej nawierzchni

W Korzennej trwają remonty dróg w poszczególnych sołectwach. Prace powoli dobiegają końca - na początku października drogi powinny być oddane do użytku kierowców i okolicznych mieszkańców. Mogilno i Koniuszowa również będą miały zupełnie nowe, betonowe nawierzchnie.

Gmina oficjalnie rozpoczęła prace przy budowie betonowego odcinka drogi Mogilno Łąki. Mieszkańcy nie powinni długo czekać na ukończenie robót budowlanych. Nawierzchnia powinna być gotowa na przełomie września i października.

Ponieważ jeden z sąsiadów nie wyraził zgody na przeprowadzenie drogi przez teren jego działki, prace wymagają nieco więcej zaangażowania niż zwykle. Zostało jeszcze wykonanie poboczy. Jak czytamy na stronie urzędu gminy w Korzennej, modernizacja drogi w Mogilnie to już ostatni etap robót wykonywanych w ramach dofinansowania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Zobacz także: Oni mają receptę na udane małżeństwo. Złote Gody 2020 w Korzennej

Równocześnie trwa układanie nawierzchni betonowej na drodze w Koniuszowej. Zakładając, że pogoda w najbliższych dniach nie pokrzyżuje planów budowlańców, odcinek powinien być gotowy w przyszłym tygodniu, co nie znaczy, że od razu będzie można korzystać z nowej drogi. Mieszkańcy będą musieli poczekać około dwóch tygodni, aby nawierzchnia stwardniała. Następnie ekipa zajmie się wykonaniem poboczy. Wówczas droga będzie już dostępna dla kierowców.

Wytrzymałą, betonową nawierzchnię położono również w Wojnarowej, Lipnicy Wielkiej i Siedlcach. Druga połowa roku to dla Korzennej przede wszystkim drogowe inwestycje. (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!