Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
21/03/2018 - 11:20

Kolejna gmina za przywróceniem jednostki wojskowej w Nowym Sączu! [Zdjęcia]

Kolejna gmina z subregionu Sądeckiego dołączyła do zwolenników utworzenia nowej jednostki wojskowej w Nowym Sączu. Tym razem rezolucję podjęła gmina Dobra.

Podczas obrad ostatniej sesji Rady Gminy Dobra pozytywnie została przyjęta rezolucja w sprawie poparcia dla inicjatywy zlokalizowania w Nowym Sączu jednostki wojskowej, odwołującej się do tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Zobacz też: Gmina Dobra ma nowego sołtysa. Skąd ta zmiana? [Zdjęcia]

- Bardzo się ciesze, że gmina Dobra już jako kolejna jednostka samorządowa na Limanowszczyźnie podjęła uchwałę o rezolucji w sprawie poparcia utworzenia jednostki wojskowej w Nowym Sączu. To dla naszego regionu nie tylko powrót do pięknej tradycji, ale i szansa na nowe miejsca pracy. Co więcej, duch patriotyzmu jest mocno zakorzeniony w gminie Dobra, dlatego decyzja ta jest podkreśleniem najważniejszych dla nas wartości – mówi Jan Palki Przewodniczący Rady Gminy Dobra

Zobacz też: Limanowska policja będzie mieć nowych funkcjonariuszy. Ile osób zasili policyjne szeregi?

Przypomnijmy, że uroczysta akcja zbierania podpisów na Limanowszczyźnie rozpoczęła się 12 marca w Starostwie Powiatowym w Limanowej. W ślad za podjętą na Sesji Rady Powiatu Limanowskiego Rezolucją odbyło się spotkanie przedstawicieli komitetu honorowego inicjatywy i osób, które chcą zaangażować się w zbiórkę podpisów.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

[email protected], fot. WCZDziękujemy za przesłanie błędu