Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
08/12/2018 - 20:10

Kokuszka: ratownicy dali z siebie wszystko. Był to wyścig z czasem

Ratownicy pospieszyli dzisiaj z pomocą mieszkance Kokuszki, w gminie Piwniczna-Zdrój. Musieli błyskawicznie dotrzeć do przysiółka Fiedorek, gdzie starsza kobieta z urazem barku czekała na pomoc.

Po południu, około godz. 15.30 dyżurni w stanowisku kierowania sądeckiej straży pożarnej zostali zaalarmowani, że niezbędna jest pomoc w otwarciu mieszkania na Fiedorku w Kokuszce. Jest to przysiółek znajdujący się w trudnym, górzystym terenie.

Na Fiedorek wyjechali od razu strażacy - ochotnicy z Piwnicznej-Zdroju i Kosarzysk. Kiedy dotarli na miejsce, była już tam załoga pogotowia ratunkowego, która część drogi do domu kobiety pokonała pieszo. Medycy udzielali jej już pomocy.

Strażacy z Kosarzysk przetransportowali poszkodowaną samochodem do miejscowości Głębokie, gdzie czekała karetka pogotowia ratunkowego. Kobieta została zabrana do szpitala.

Warto zaznaczyć, że w gminie Piwniczna-Zdrój wiele osób mieszka w górach, w wysoko położonych  przysiółkach. Zimą, kiedy sypnie śniegiem, to dotarcie do tych miejsc, zwłaszcza dla ratowników stanowi spore wyzwanie. Tak było właśnie dzisiaj.

Dom, w którym kobieta czekała na pomoc znajdował się w trudnym terenie. Droga była stroma i oblodzona.

W dzisiejszej akcji udział brali strażacy OSP z Kosarzysk, Głębokiego i Piwnicznej - Zdroju, a także  strażacy z Nowego Sącza, jak również policjanci i ratownicy pogotowia.

[email protected], Fot. Facebook OSP Piwniczna-Zdrój.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)