Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
08/03/2017 - 09:45

Kobiety jeżdżą zdecydowanie lepiej? Powodują 75 proc. mniej wypadków niż mężczyźni

Tyle się mówi o równouprawnieniu, ale w wielu dziedzinach pokutują jeszcze krzywdzące dla kobiet stereotypy. Jeden z nich ująć można w kilku słowach: - Baba za kierownicą. Okazuje się, że jednak, że kobiety jeżdżą bezpieczniej.

Gdy za kółkiem auta siedzi kobieta, to można się spodziewać wszystkiego, tego najgorszego wszystkiego – komentuje bez skrępowania część mężczyzn. A my mamy dla Was statystyki, z których jasno wynika, że kobiety jeżdżą zdecydowanie bezpieczniej.

- Od początku 2017 roku kobiety spowodowały w naszym powiecie 12 wypadków, mężczyźni - 37. Jeśli chodzi o kolizje, to kobiety były sprawcami 85 a mężczyźni 256 – podaje statystyki z naszego powiatu oficer prasowa Komendy Miejskiej policji w Nowym Sączu, Iwona Grzebyk-Dulak.

Zobacz też: Kruszyna za kierownicą kolosa na drugim miejscu. Znamy najlepszych kierowców MPK [ZDJĘCIA/FILM]

Okazuje się, że ta tendencja obejmuje całą Polskę. - Analizując płeć kierujących - w całej Polsce - stwierdzić należy, iż sprawcami wypadków najczęściej byli mężczyźni - kierujący pojazdami, którzy spowodowali 73,2%, natomiast kobiety spowodowały 22,8% wypadków (4,1 % - brak danych) – brzmi fragment raportu za 2016 rok opublikowanego przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

ES [email protected] Fot.: Ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu