Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
08/07/2023 - 20:40

Kobieta uległa nieszczęśliwemu wypadkowi w Beskidzie Wyspowym. Do szpitala transportował ją policyjny śmigłowiec

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR spieszyli dzisiaj z pomocą poszkodowanej kobiecie, która doznała urazu kręgosłupa w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Doszło do niego w Beskidzie Wyspowym.

Ratownik dyżurny Stacji Centralnej Grupy Podhalańskiej GOPR odebrał około godz. 13.00 telefon od osoby, która była świadkiem nieudanego startu tandemu paralotniarzy ze szczytu Szczebla w Beskidzie Wyspowym.

Na miejsce nieszczęśliwego wypadku, w którym poszkodowana została kobieta wyruszył zespół ratowników GP GOPR z Rabki.

Równocześnie w akcję ratowniczą został włączony dodatkowo śmigłowiec policyjny, który wspólnie z GP GOPR realizował w tym czasie pokazy ratownicze podczas pikniku lotniczego w Nowym Targu. 

Od razu powiadomiono także szpital w Nowym Targu o tym, że do tej placówki medycznej trafi poszkodowana.

Ratownicy GOPR bardzo szybko dotarli do kobiety, która jak się okazało doznała urazu kręgosłupa i potrzebowała natychmiastowej pomocy. Po zaopatrzeniu poszkodowanej na szczycie Szczebla, została ona przetransportowana śmigłowcem policyjnym do nowotarskiego szpitala.

Dzięki błyskawicznej i świetnie skoordynowanej akcji ratowniczej kobieta bardzo szybko trafiła pod opiekę lekarzy. (i.mi[email protected], fot i źródło: fb/Grupa Podhalańska GOPR)

Kobieta uległa nieszczęśliwemu wypadkowi w Beskidzie Wyspowym. Do szpitala transportował ją policyjny śmigłowiec
Ratownicy Podhalańskiej Grupy GOPR spieszyli dzisiaj z pomocą poszkodowanej kobiecie, która doznała urazu kręgosłupa w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Doszło do niego w Beskidzie Wyspowym.


Dziękujemy za przesłanie błędu