Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
19/06/2018 - 14:15

Ko zasłużył na to, żeby być Zasłużonym dla Ziemi Sądeckiej?[ZDJĘCIA]

Są szlachetni i bezinteresowni. Swoim działaniem i postawą rozsławiają naszą Małą Ojczyznę. Robią to w różnych dziedzinach - w życiu społecznym, politycznym , naukowym i kulturalnym, także w działalności charytatywnej. To najkrótsza charakterystyka znamienitych postaci, które dołączyły do grona odznaczonych honorową odznaką Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej. Uroczystość wręczenia medali odbyła się podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Kolejne osoby dołączyły do grona Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej. Podczas uroczystej sesji honorowe odznaki wręczyli im przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch i starosta nowosądecki Marek Pławiak. Sylwetki Zasłużonych przybliżyli wiceprzewodniczący Rady Jan Gomółka i Józef Świgut.

Rada Powiatu Nowosądeckiego przyznaje honorowe odznaki od 2003 r. Do tej pory doceniono w ten sposób ponad 200 osób. W tym roku są to:

Druh Adam Tlałka - od 1968 r. jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Muszynie. Wiele lat pełnił funkcję naczelnika jednostki, a obecnie jest jej prezesem. Od kilku lat zajmuje także stanowisko Komendanta Gminnego OSP. Pracując przez 17 lat jako zawodowy strażak zdobył  bogatą wiedzę i ogromny dorobek zawodowy. Swoim doświadczeniem chętnie dzieli się z młodszym pokoleniem, przekazując umiejętności strażakom ochotnikom OSP w Muszynie, Złockiem, Żegiestowie, Szczawniku i Miliku. W 2010 oraz 2014 roku kierował działaniami operacyjnymi podczas klęsk żywiołowych, które nawiedziły rejon Muszyny.

Adam Tłaka udziela się również społecznie i charytatywnie. Pełniąc funkcję komendanta gminnego organizuje obchody Dnia Strażaka, aktywnie uczestniczy w pozyskiwaniu funduszy na modernizację OSP w Miliku, w Szczawniku oraz Muszynie. Przyczynił się także do podniesienia standardów przygotowania do gotowości bojowej OSP Muszyna, starając się o pozyskanie środków na nowoczesny sprzęt pożarniczy.

Za swoje osiągnięcia i zasługi Adam Tlałka był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Wśród licznych odznaczeń są m.in. Srebrny oraz Brązowy Krzyż Zasługi, przyznawany przez Prezydenta RP, a także: Złoty Medal „Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Brązowa Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.Dziękujemy za przesłanie błędu