Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
24/05/2020 - 14:20

Kierowcy, ruch wahadłowy na DK 87 i tak do końca czerwca

Ruch tu dziś mniejszy niż zazwyczaj, bo w końcu przejście graniczne – Piwniczna-Zdrój – Mniszek jest zamknięte, ale i tak warto pamiętać, że do końca czerwca na drodze krajowej DK 87 w okolicy Piwnicznej właśnie drogowcy będą prowadzić prace, przy których niezbędne było wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Kierowcy, ruch wahadłowy na DK 87 i tak do końca czerwca

Na mocy decyzji rządu podjętej w skutek epidemii COVID-19, granicy między Polską a Słowacją na większości przejść nie można przekraczać do połowy czerwca. Wyjątek stanowią kierowcy zawodowi, studenci, uczniowie kształcący się za granicą i osoby, które wyjeżdżają tam w ślad za realizacją obowiązków służbowych.

Dlatego ruchu na DK 87 jest mniejszy niż zazwyczaj o tej porze. W weekendy jednak samochodów jest tu bardzo dużo, bo spragnieni swobody mieszkańcy Sądecczyzny i nie tylko ruszają licznie na tutejsze szlaki turystyczne. Warto by wszyscy pamiętali, że do 30 czerwca drogowcy prowadzą tu prace związane z remontem bardzo istotnej części drogowej infrastruktury, bo jej odwodnienia.

Zobacz też: Co może drogowcom pójść nie tak? Rusza budowa ronda na Barskim w Nowym Sączu

Roboty prowadzone są wzdłuż poboczy, ale przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu dlatego jeden pas jezdni jest zazwyczaj wyłączony z ruchu i obowiązuje tu ruch wahadłowy. Decydują oni sami wykonawcy prac, nie ma świateł, dlatego – bez obaw – korków tu na razie nie widać.

Front prac przesuwać się będzie w stronę Piwnicznej-Zdroju, gdzie już trwają intensywne prace na wysokości tutejszego cmentarza, którego mur graniczny przylega bezpośrednio do pobocza krajówki.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu