Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
08/10/2018 - 16:15

Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy? Znowu trzeba przestawić zegarek

Kiedy czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy? Dni są coraz bardziej pochmurne, zmrok szybko zapada. Niby dzięki temu zyskujemy nieco więcej światła, ale coraz częściej słychać głosy że cofnięcie zegarków o godzinę przynosi więcej strat niż zysków.


Zmiana czasu z letniego na zimowy nadchodzi wielkimi krokami. W tym roku zegarki z czasu letniego na zimowy trzeba będzie przestawić w nocy z soboty 27 października na niedzielę 28 października.Wskazówki zegara powędrują do tyłu, czyli z godziny 3.00 na 2.00. To oznacza, że pośpimy dłużej. Zyskamy godzinę snu, potem, dopiero na wiosnę wrócimy do letniego rytmu.

Tego majstrowania przy czasie powoli wszyscy mają dosyć, a sprawą zajęła się sama Bruksela. Wedle zapowiedzi rzeczniczki Komisji Europejskiej wkrótce opinia publiczna pozna raport prezentujący liczbę zwolenników zniesienia zmiany czasu.

Z przeprowadzonych przez Komisję konsultacji społecznych wynika, że opowiedziała się za tym większość spośród kilku milionów ludzi, którzy wzięli udział w ankietach. Na razie trwają prace w tej sprawie.

Przypomnijmy, że podział na czas letni i zimowy chce zlikwidować też Polskie Stronnictwo Ludowe.  Projekt już został w złożony sejmie. Przeciwnicy przestawiania zegarków dwa razy do roku argumentują, że wprowadza to chaos, na przykład  do rozkładach jazdy i źle wpływa na nasze samopoczucie.

[email protected] fot. screen YouTube

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu