Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
05/06/2017 - 06:45

Dzieci bez miłości. Na Sądecczyźnie wciąż brakuje rodzin zastępczych

Dom i rodzinne ciepło. Nie wszystkie dzieci na Sądecczyźnie tego doświadczają. „Normalność” znajdują w rodzinach zastępczych.

Opiekunów dla dzieci, które  u własnych rodziców nie znalazły rodzinnego ciepła ciągle jest za mało. To dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu od kilku lat promuje ideę rodzicielstwa zastępczego.

Rokrocznie organizujemy Dnień Rodzicielstwa Zastępczego - wyjaśnia dyrektor Centrum Halina Hajtek - To okazja do integracji, wymiany doświadczeń i nawiązania bliższych kontaktów.

Na terenie powiatu nowosądeckiego funkcjonuje 108 rodzin zastępczych. Dom i rodzinne ciepło znalazło w nich blisko 160 dzieci.

W tym roku Dzień Rodzicielstwa Zastępczego był promowany podczas pikniku zorganizowanego w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nawojowej, gdzie  bawiło się ponad 130 osób – rodziców i dzieci.

- Dziękuję wam za dar serca ofiarowany dzieciom, które z różnych powodów nie mogą być ze swoimi biologicznymi rodzicami - mówił wicestarosta Antoni Koszyk. - Dziękuję za miłość, którą obdarowaliście swoich podopiecznych. Znaczenia tego, co robicie nie sposób przecenić.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Chętni mogli pojeździć konno i poznać tajniki pracy ratowników medycznych. Były tańce i zabawy, a także malowanie twarzy w wymyślne wzory. Nie brakowało jedzenia – ciast, pączków i waty cukrowej, a także grillowanych specjałów.

(ami) źrodło: Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"