Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
02/02/2023 - 11:25

Kiedy poznamy kandydatów do piwniczańskiej rady? Sprawdź harmonogram wyborów

Jest już zarządzenie wojewody małopolskiego w sprawie harmonogramu wyborów uzupełniających w Piwnicznej-Zdroju. Kiedy poznamy radnego, który zastąpi Łukasza Maślankę?

Kiedy poznamy kandydatów do piwniczańskiej rady? Sprawdź harmonogram wyborów

Jak już informowaliśmy w publikacji Piwniczna-Zdrój: Łukasz Maślanka już nie jest radnym. Dlaczego zrezygnował z mandatu?  20 grudnia 2022 na ręce przewodniczącego rady wpłynęło pismo radnego Łukasza Maślanki informujące, że rezygnuje on z pełnienia funkcji radnego. Maślanka podjął pracę za granicą a tym samym nie jest w stanie dalej uczestniczyć w pracach rady.

Dziś już jest pewne, że wybory uzupełniające – zarządzeniem wojewody – odbędą się 2 kwietnia. Jak wynika z harmonogramu wyborczego termin rejestracji komitetów wyborczych mija 6 lutego.

21 lutego z kolei musi już być powołana komisja wyborcza natomiast samych kandydatów poznamy już 26 lutego. Komitety muszą podać ich nazwiska do północy tego dnia.

3 marca burmistrz Piwnicznej-Zdroju poda do wiadomości informację o numerze i granicach obwodu numer 2, z którego ma być wybrany radny. 12 marca musi już być ukonstytuowany skład obwodowej komisji wyborczej.

Zobacz też: Siedem do siedmiu. Piwniczańska rada nie porozumiała się w sprawie przewodniczącego

Samo głosowanie odbędzie się 2 kwietnia w godzinach od 7 do 21.

A my przypomnijmy, że to już będą czwarte wybory uzupełniające w Piwnicznej-Zdroju w tej kadencji. 

Po rezygnacji z mandatu Krzysztofa Długosza (KWW „Gmina Przyjazna Mieszkańcom”) reprezentującego okręg nr 3 głosowania nie było, bo zarejestrował się tylko jeden komitet wyborczy KWW Uzdrowisko. Jego kandydat, czyli Aneta Majocha do rady weszła niejako z automatu – bez głosowania, która jeszcze za kadencji burmistrza Zbigniewa Janeczka pracowała w Urzędzie Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju, gdzie zajmowała się m.in. pozyskiwaniem środków unijnych. Już za burmistrza Dariusza Chorużyka Majocha przeniosła się do pracy w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu.

Z kolei mandat po zmarłej radnej Ewie Liber (KWW Dariusza Chorużyka) przejął w okręgu nr 9 obejmującym Miasto Piwniczna – Zdrój: Osiedle Kosarzyska: Cerchla, Lyskowa, Magóry, Obidza, Podbukowiec, Sucha Dolina, Świniarki, Trześniowy Groń, Werbówki, Zaczerczyk, Zamakowisko, Zwór, przewodniczący osiedla Kosarzyska Piotr Ściegienny, były pełnomocnik komitetu referendalnego w sprawie odwołania burmistrza Dariusza Chorużyka.

W maju natomiast radna Justyna Deryng została p.o. dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. W okręgu nr 1 obejmującym część Osiedla Miasto: ulice Bolesława Chrobrego, Daszyńskiego, Kazimierza Wielkiego, Kolejowa, Kościuszki, Krakowska (za cmentarzem do Rynku), Krynicka, 3-go Maja, Marciszewskiego, Ogrodowa, Rynek, Rzeszutka, Targowa, Źródlana mandat zdobyła Bogumiła Szczepanik. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu