Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
14/03/2022 - 12:45

Kiedy piesi będą bezpieczni? W Starym Sączu wszystko zależy od temperatury

Stary Sącz, centrum. Pasy na przejściach są kompletnie niewidoczne. Kiedy gmina zabierze się za odnowienie oznakowania poziomego na gminnych drogach?

Kiedy piesi będą bezpieczni? W Starym Sączu wszystko zależy od temperatury

Po zimie pasy dla pieszych zawsze się wycierają, po prostu farba się wyciera. Tyle tylko, że niesie to poważne zagrożenie dla pieszych. Przykład? Niedziela, 13 marca, Rynek. Na pasy na przejście dla pieszych przy ul. Starosądeckiej chce wejść mężczyzna. Staje. Jedno auto na rejestracji z Nowego Sącza się zatrzymuje, by go przepuścić. Mężczyzna wchodzi na pasy a tu raptem pisk opon. Ostro hamuje auto na słowackiej rejestracji. Pieszy stuka się w czoło i pokazuje Słowakowi ledwo widoczne oznakowanie poziome, że tu jest przejście. Słowak pokazuje na jezdnię (nawierzchnia z kostki brukowej też robi swoje), że pasów w ogóle nie widać.

Zobacz też: Wyłączą prąd dwa razy w jednym miejscu tego samego dnia

Podobnie zniszczone a tym samym zupełnie niewidoczne są wszystkie pasy dla pieszych w okolicy. Kiedy gmina zabierze się za ich odnowienie? Zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki gmina na bieżąco monitoruje sytuację w tym zakresie. – Mamy własny sprzęt do malowania pasów, którym dysponuje nasz Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i pomalujemy pasy jak tylko pozwoli na to pogoda. Takie prace bowiem trzeba robić przy temperaturach plusowych, nie może być temperatury ujemnej ani przymrozków. Szczególnie gdy chodzi o malowanie pasów na kamiennych kostkach, takich, jakie mamy w rynku – zaznacza samorządowiec.

A deklaracja jest bardzo realna, bo gdy gmina ma własny sprzęt nie musi ogłaszać przetargów na wykonanie prac. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu