Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
23/05/2022 - 14:50

Kiedy naprawią drogę do zamku w Rytrze i na Makowicę?

Były zapowiedzi, a kiedy realizacja? Mieszkańcy Rytra dopytują o termin remontu drogi prowadzącej na zamek, którą ryterski samorząd ma wyremontować razem z Nadleśnictwem Piwniczna.

To już klepnięte – w tegorocznym harmonogramie inwestycji Nadleśnictwa Piwniczna wpisany jest remont sporego odcinka drogi prowadzącej z Suchej Strugi do zamku w Rytrze, a dalej do przysiółka Makowica. Jak wyjaśnia szef Nadleśnictwa Piwniczna Stanisław Michalik obie strony – nadleśnictwo i gmina Rytro muszą najpierw dopełnić stosownych formalności, podpisać porozumienie. Wtedy samorząd będzie mógł ogłosić przetarg na realizację przedsięwzięcia.

Zobacz też: Zaatakował maczetą troje rowerzystów i nadal jest na wolności. Rytro w strachu

Najważniejsze jest to, że w ramach inwestycji naprawiona zostanie nawierzchnia najostrzejszego na trasie podjazdu od dołu aż do brodu. Przy okazji naprawione zostaną pobocza drogi.

A my przypomnijmy, że w zeszłym roku, dzięki ich porozumieniu nadleśnictwa i gminy udało się już wyremontować około 250 metrowy, najbardziej zniszczony odcinek drogi w Życzanowie w kierunku składnicy. Droga ma teraz dwa nowe przepusty, jest odwodnienie boczne i nowa nawierzchnia. W sumie remont kosztował będzie 145 tysięcy złotych z czego 130 wyłożyło Nadleśnictwo Piwniczna a 15 tysięcy gmina. ([email protected] Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu