Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
29/09/2023 - 10:30

KGW „Rytrzanki” zaprasza pod zamek na smakołyki prosto z lasu!

Koło Gospodyń Wiejskich „Rytrzanki” zaprasza pod zamek na smakołyki prosto z lasu! Już jutro, w sobotę 30 września czeka Was niezwykła kulinarna uczta.

Szefowa koła Genowefa Pilch Lichoń od dawien dawna powtarza: - Wszystko robimy w domu i bardzo, bardzo zachęcamy wszystkich ludzi żeby nie jedli paszkwili, tylko jedli naturalne rzeczy. I takie właśnie naturalne produkty, prosto z lasu będzie można pokosztować już jutro, 30 września w Suchej Strudze w Rytrze. 

KGW Rytrzanki: nikt nie promuje swojej miejscowości tak, jak właśnie one

– Zapraszamy od godziny 14.30 a serować będziemy dania z dziczyzny, placki z borówkami, gołąbki z dziczyzną i grzybami, sos grzybowy, placek ucierany z borówkami i kruszonką i kolejne ciasto: leśny mech. Czekamy na Was na trasie prowadzącej do zamku – zaprasza pani Gienia. A to wszystko we współpracy z Lasami Państwowymi w ramach akcji „DOBRE z LASU”.

Przypomnijmy też, że w tym roku KGW „Rytrzanki” bezapelacyjnie wygrało nagrodę publiczności w konkursie kulinarnym na potrawę inspirowaną ziołami Festiwalu Smaku Sądecczyzny. Mistrzowskie danie to zupa serwatkowa z ziołami. I jeśli chcielibyście zdobyć przepis na ten smakołyk, to jutrzejsza impreza będzie doskonałą okazją, by zrobić to osobiście i bezpośrednio od naszych gospodyń. ([email protected] Fot.: archiwum ES) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu