Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
22/06/2019 - 20:55

Kazimierz Pazgan nie żyje. Zmarł założyciel firmy Konspol i honorowy obywatel

W nocy z piątku na sobotę 22 czerwca, w klinice w Zabrzu zmarł Kazimierz Pazgan - założyciel firmy Konspol i honorowy obywatel Nowego Sącza. Był jednym z najbogatszych Polaków. Miał 71 lat.

Kazimierz Pazgan nie zyje. Zmarł twórca Konspolu

Kazimierz Pazgan urodził się 4 marca 1948 roku w Starej Kamienicy. Ukończył studia na kierunku resocjalizacja. W 1982 roku założył firmę Konspol, która stała się znana na terenie całego kraju, jak również za granicą. Kazimierz Pazgan był także jednym z współtwórców Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu - WSB-NLU. Był znany również z wielu inicjatyw gospodarczych i społecznych.

- Rada Miasta przyznaje najwyższe wyróżnienie jakim dysponuje, tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza panu prezesowi Kazimierzowi Pazganowi i swoją uchwałą potwierdza, że ponad wszystkim i ponad wszystko najważniejsi są nasi współobywatele, którzy uczą odwagi, konsekwencji , zdolności podejmowania ryzyka i umiejętności pójścia pod prąd - mówił w laudacji Grzegorz Dobosz, wiceprzewodniczący nowosądeckiej Rady Miejskiej, w 2014 roku.

- Te cechy ma nasz honorowy obywatel. Gdyby ich nie miał, już na początku swojej drogi zapewne spasowałby, zaniechał swojej działalności. Gdyby ich nie miał, pewnie wybrałby inne miejsce do robienia pierwszych kroków w tak zwanym kurczakowym biznesie niż swoją ojcowiznę, Kamionkę.

Kazimierz Pazgan. Fot. Archiwum

Zobacz też:
Kazimierz Pazgan Honorowym Obywatelem Nowego Sącza
Ostatnia droga Wiesława Pazgana

Z końcem grudnia 2018 roku firma Konspol została sprzedana amerykańskiemu koncernowi Cargill. Biznesmen zmarł minionej nocy w klinice kardiochirurgii w Zabrzu. Miał 71 lat. 

RG [email protected], Fot. arch, Sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)