Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
22/06/2019 - 22:55

Kazimierz Pazgan był kołem zamachowym Kamionki Wielkiej. To było jego miejsce

- Odszedł wyjątkowy człowiek, wielce zasłużony zarówno dla Kamionki Wielkiej jak również całej Sądecczyzny – podkreśla z mocą wójt Kamionki Wielkiej Andrzej Stanek, który przejął schedę po Kazimierzu Siedlarzu a wcześniej miał kontakt z Kazimierzem Pazganem jako radny. Wszyscy miejscowi potwierdzą: Kamionka Wielka była jego ukochanym miejscem na ziemi.

- Z wielkim smutkiem przyjąłem dzisiejszą wiadomość o śmierci śp. Kazimierza Pazgana. Miałem zaszczyt i wielką przyjemność poznać pana Kazimierza osobiście. To wielka strata dla mieszkańców całej gminy. Był wspaniałym przedsiębiorcą, wręcz legendą biznesu ale przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu i życzliwości dla innych. Aktywnym przedsiębiorcą, jak również społecznikiem i filantropem – mówi Andrzej Stanek.

Zobacz też: Wszyscy wiedzą, że to była Kamionka Kaczka Pazgana - wspomina Kazimierz Siedlarz

- Z wyjątkową życzliwością traktował mieszkańców Kamionki Wielkiej, nikomu nie odmawiał pomocy. Wiem, że wspierał organizacje społeczne i stowarzyszenia działające na terenie gminy. Był człowiekiem sukcesu ale nigdy nie zapominał o korzeniach.

W 2006 r. został uhonorowany przez Radę Gminy odznaką „Zasłużony dla Gminy Kamionka Wielka".

Zobacz też: Sołtys Kamionki Wielkiej o Kazimierzu Pazganie: nigdy nikomu nie odmówił pomocy

- Nie sposób wymienić wszystkich zasług pana Kazimierza Pazgana, bo było ich zbyt wiele. Wspomnę tylko, że na terenie Kamionki Wielkiej był fundatorem pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II przy Kościele parafialnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy, rozpoczął budowę Przedszkola przy Szkole  Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej. W 1993 roku wybudował boisko asfaltowe również przy Szkole Podstawowej Numer 2, regularnie wspierał dożywianie dzieci i młodzieży w szkołach. Był założycielem  i kilkanaście lat Prezesem Towarzystwa Miłośników Kamionki Wielkiej. Ostatnio - honorowym Prezesem Towarzystwa. Pan Kazimierz Pazgan na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)