Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
11/02/2018 - 12:30

Katastrofa w Sosnowcu: Sądeccy strażacy z psami w gruzowisku zawalonej kamienicy szukali zasypanych osób [ZDJĘCIA]

Dwudziestu jeden strażaków ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Nowego Sącza brało udział w akcji ratowniczej w Sosnowcu, gdzie po wybuchu zawaliła się część kamienicy. Cztery strażackie psy, które przyjechały razem z ratownikami z Nowego Sącza kilka godzin przeszukiwały teren gruzowiska. W wyniku zawalenia się budynku zginęła 78-letnia kobieta. Jej 80-letni mąż trafił do szpitala.

Sądeccy strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej  wyruszyli wczoraj, przed północą do działań ratowniczych na Śląsku. W sobotni wieczór w Sosnowcu w skutek wybuchu zawaliła się część kamienicy. Pod gruzami znalazły się dwie osoby.

- Strażacy do Sosnowca zabrali najpotrzebniejszy sprzęt – mówi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta Państwowej Stary Pożarnej w Nowym Sączu. – Pojechały z nimi cztery psy ratownicze. W grupie 21 strażaków uczestniczących w działaniach na Śląsku  było 17 strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu, trzech ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz jeden przewodnik z psem z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W trakcie działań strażacy razem z psami przeszukali gruzowisko.

Na miejscu katastrofy działało wielu ratowników ze Specjalnych Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych. Najpierw dotarli oni do starszego, przytomnego mężczyzny, który został zabrany do szpitala. Katastrofy nie przeżyła natomiast druga z przysypanych osób – 78-letnia żona uratowanego mężczyzny.

Sądecka grupa wróciła ze Śląska dzisiaj, około godz. 9.30. Jak wynikało z pierwszych doniesień, przyczyną zawalenia się części kamienicy był wybuch. Czy był to wybuch gazu? Przyczynę tragedii ustala policja.  

IM, TK, Fot. i źródło: PSP w Nowym Sączu.

Katastrofa w Sosnowcu. Sądeccy Strażacy w akcji
Dwudziestu jeden strażaków ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Nowego Sącza brało udział w akcji ratowniczej w Sosnowcu,


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)