Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
12/09/2018 - 12:25

Katarzyna Zygmunt nowym wiceburmistrzem Krynicy-Zdrój

Dziś (12 września) burmistrz Krynicy-Zdroj Dariusz Reśko powołał na stanowisko swojego zastępcy Katarzynę Zygmunt. Jako wiceburmistrz ma się ona skoncentrować na sporcie, promocji gminy i pracy z młodzieżą.

- Miałem nie powoływać nikogo na to stanowisko do końca kadencji, ale ze względu na to, że jest wiele obowiązków podjąłem rozmowy z panią Katarzyną Zygmunt - wyjaśnia motywy swojej decyzji burmistrz Dariusz Reśko - nie można zwalniać kroku i zostawiać spraw na później. Pani Katarzyna ma dużą wiedzę w obszarze sportu i promocji i trzeba to wykorzystać.

Jeśli chodzi o flagową dyscyplinę, którą jest hokej na lodzie, to wiele jest do zrobienia. Uznałem, za najlepsze rozwiązanie powołać panią Katarzynę na stanowisko wiceburmistrza, aby podjęła się odbudowania świetności hokeja w Krynicy i dużo łatwiej jej to będzie robić z pozycji gminy, niż z pozycji jak dotychczas radnej.

- Wyborcy zdecydują, co będzie po wyborach, ale uważam, że ten ponad miesiąc współpracy, który jest przed nami, będzie bardzo owocny dla sportu w Krynicy. Będę chciał, aby Pani Katarzyna skoncentrowała się również na pracy z młodzieżą i wykorzystała swoją energię na rzecz rozwoju naszej gminy. Liczę, że będzie to początek długotrwałej współpracy - dodaje burmistrz.

Katarzyna Zygmunt to kryniczanka, przedsiębiorca, radna gminna i działaczka na rzecz rozwoju sportu. Jest pierwszą w Polsce kobietą - sędzią hokeja na lodzie, a prywatnie żoną panczenisty Pawła Zygmunta czterokrotnego olimpijczyka i wielokrotnego mistrza Polski w łyżwiarstwie szybkim.

Katarzyna Zygmunt zastąpi na tym stanowisku Tomasza Wołowca, który w lipcu, złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

(KS) fot. AutorDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)