Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
11/07/2019 - 12:10

Kary za parkowanie pod Biedronką? Piszą do redakcji poszkodowani z całej Polski

Co dalej ze sprawą wezwań do opłat za parkowanie pod Biedronką? Jakie jest stanowisko naszych rzeczników praw konsumenta? Takie pytania napływają do nas z całej Polski. A ironio, Paweł Szeliga powiatowy rzecznik praw konsumenta nie dostał w tej sprawie ani jednej formalnej skargi. Apeluje: piszcie, dzwońcie, bo bez tego nie mogę nic zrobić.

O opłatach w wysokości kolejno 90 albo 150 zł za parkowanie dla klientów Biedronki, którzy nie pobrali biletu parkingowego albo nie umieścili go za szybą pisaliśmy w publikacjach 
Kara za parkowanie pod Biedronką? Dajcie działać rzecznikowi konsumentów 
Nowy Sącz: uważaj żebyś za zakupy w tej Biedronce nie zapłacił mandatu 
Biedronka straci klientów? Reklamacje w sprawie opłat za parkowania odrzucane

Do miejskiego rzecznika praw konsumentów działającego w sądeckim  Urzędzie Miasta formalnie wpłynęła tylko jedna taka skarga. By mógł skutecznie działać – bo w pełni podziela zastrzeżenia konsumentów co do zasadności naliczania kar – koniecznych jest więcej skarg składanych nie za pośrednictwem mediów a bezpośrednio do niego.

Dziś rozmawialiśmy na ten temat z jego kolegą po fachu, ale z ramienia powiatu. Bo większość telefonów i wiadomości email które odebraliśmy w tej sprawie pochodziła nie z Nowego Sącza, ale z Chełmca i Podegrodzia. Okazuje się jednak, że do Pawła Szeligi nie wpłynęła żadna podobna skarga. I choć i on zajmuje to samo stanowisko w sprawie, co Leszek Jastrzębski i chce z nim połączyć siły by zaalarmować Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji w Katowicach, który według właściwości może wezwać do wyjaśnień spółkę TD System – obsługującą system i windykującą opłaty, to bez konkretnych informacji ma związane ręce.

By skontaktować się z nim wystarczy udać się do jego siedziby w Starostwie w Nowym Sączu, które mieści się przy ul. Jagiellońskiej 33 albo zadzwonić pod numer 18 41 41 624 lub napisać na adres rzecznikkonsumentow@nowosadecki.pl

Co ciekawe cały czas dostajemy kolejne zgłoszenia w tej bulwersującej sprawie np. z Wrocławia, gdzie jeszcze media wcale o tym nie pisały, Łańcuta, Krakowa i innych miejscowości. Oznacza to, że problem dotyczy całej Polski a nie tylko Nowego Sącza. Tym bardziej ważne jest, by sądeczanie dali naszym rzecznikom skutecznie zadziałać.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu