Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
08/01/2020 - 17:35

Kąpiel w wyremontowanym basenie nad Łubinką w tym roku. Czy to możliwe?

Czy w tym roku uda się mieszkańcom Nowego Sącza wykąpać w zmodernizowanym basenie nad Łubinką przy ul. Zdrojowej? Nie wiadomo. Przetarg na to zadanie jest ogłoszony, ale termin składania ofert przez potencjalnych chętnych, którzy chcieliby realizować tę inwestycję został przedłużony do 14 stycznia.

Prezydent Ludomir Handzel miał nadzieję, że już latem tego roku basen nad Łubinką ponownie, po wielu latach zastoju, odżyje. Czy uda się wyremontować ten kompleks rekreacyjny w tym roku? Zobaczymy.

Przypomnijmy, że miasto ponownie przejęło ten teren, po kilku latach zarządzania nim przez prywatnego najemcę.

Obiekt, szczególnie ta część, w której znajdują się odkryty basen oraz brodzik dla dzieci są w stanie katastrofalnym.

Przypomnijmy, że jest to już drugi przetarg ogłoszony przez władze miasta na kapitalny remont tego obiektu. Do pierwszego przetargu zgłosił się tylko jeden potencjalny chętny. Za przeprowadzenie remontu w pierwotnie zakładanym terminie, czyli do maja 2020 roku wyliczył sobie 9 mln złotych. Tymczasem w budżecie miasta na to zadanie zarezerwowano 6 mln złotych. W związku z tym pierwszy przetarg został unieważniony.

Wkrótce został ogłoszony drugi przetarg. Termin składania ofert upływał 7 stycznia, ale okazało się, że został on przesunięty o tydzień później, czyli oferenci mogą to zrobić do 14 stycznia.

- Termin przesunęliśmy z uwagi na okres świąteczno-noworoczny – wyjaśnia Marta Poremba, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Termin zakończenia remontu obiektu też został przesunięty. Przyjęto datę do 15 lipca.

Według specyfikacji przetargowej modernizacja kompleksu rekreacyjnego nad Łubinką ma obejmować: „przebudowę istniejącego basenu otwartego wraz z budową zespołu letnich basenów otwartych z basenem rekreacyjnym, brodzikiem dla dzieci, wodnym placem zabaw wraz z budową niezbędnych urządzeń i instalacji wewnętrznych obsługujących basen”.

Nowa niecka basenu ma mieć wymiary 25 na 12,5 m i mieć strefę rekreacyjną połączoną z basenem dla dzieci.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu