Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
11/04/2014 - 13:39

Kamionka Wielka: Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Policjanci z posterunku w Nawojowej zatrzymali w pościgu w Kamionce Wielkiej kierującego skodą, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać.
Policjanci patrolując wczoraj (10 kwietnia) około godz. 19 Kamionkę Wielką zauważyli srebrną skodę, którą chcieli zatrzymać do kontroli drogowej.
- Mężczyzna, na widok radiowozu, gwałtownie zjechał z drogi i skierował się w stronę pobliskich zabudowań – poinformowała nasz portal sierż. szt. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Policjanci natychmiast podjęli pościg za kierowcą i wkrótce zatrzymali go, po tym jak jego pojazd ugrzązł na drodze gruntowej. Jak się okazało zachowanie mężczyzny spowodowane było tym, że był pijany. Od 39-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu, a przeprowadzone badanie na trzeźwość wykazało, że miał on w organizmie blisko 1,2 promila alkoholu.
Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Funkcjonariusze przekazali 39-latka i samochód osobie, która miała się nim zaopiekować
Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)