Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
22/11/2023 - 15:10

Kamionka Wielka: pięć takich dróg już wyremontowano. Które następne w kolejce?

Pięć dróg dojazdowych do gruntów rolnych gmina Kamionka Wielka już w tym roku wyremontowała. Które następne w kolejce?

Zacznijmy od tego, że jak w większości gmin Sądecczyzny i w Kamionce Wielkiej sporo dróg do pól jest jednocześnie wykorzystywana, chociaż w części przysiółków, jako dojazd do zabudowań mieszkalnych i skróty między sołectwami. Dlatego i w tym roku samorząd Kamionki Wielkiej kładł duży nacisk na remont kolejnych takich nitek. I tak modernizacji doczekały się: „Droga Oracze” w Mszalnicy, „Droga Góry Rachelowskie” w Kamionce Wielkiej oraz Królowej Górnej, „Droga Srokówka” i „Droga Dziołek” w Kamionce Wielkiej i „Droga Nowakówka” w miejscowości Mystków.

- W ramach zadania cztery odcinki dróg gminnych uzyskały nową nawierzchnię asfaltową, a jedna z dróg została zmodernizowana przez wykonanie nowej nawierzchni betonowej. Na wszystkich drogach objętych zadaniem wykonano obustronne pobocza – informuje wójt Kamionki Wielkiej Andrzej Stanek. 

Kamionka Wielka: będzie drożej za odbiór śmieci? Przetarg jest już rozstrzygnięty

A my dodajmy, że kosztowało to w sumie 456 000,00 zł z czego 150 000 zł to środki dofinansowania od Województwa Małopolskiego, resztę trzeba było wyłożyć z własnego budżetu. Które drogi pójdą „na kolejny ogień”?

– Jest już cała lista, ale nie chciałabym jeszcze wskazywać konkretnych dróg, bo to wszystko zależy od tego, ile uda nam się środków pozyskać na ten cel z zewnątrz a ile będziemy mogli wyłożyć realnie z naszej strony. Ale już dziś mogę zadeklarować, że będę robić wszystko, by takich pieniędzy było jak najwięcej – deklaruje Stanek. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu