Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
01/03/2024 - 16:00

Kamionka Wielka: około 1000 adresów dostanie światłowód. Znamy termin

Do końca czerwca 2026 roku cała gmina Kamionka Wielka będzie pokryta siecią światłowodową Orange. Prace ruszają już w marcu a docelowo ze stabilnego i szybkiego Internetu korzystać będzie mogło aż około 1000 adresów.

- Gmina Kamionka Wielka jest ujęta w planie inwestycyjnym operatora już na najbliższy okres a tym samym cała nasza gmina, około 1000 punktów, tysiąca adresów, które na to czekają będą miały dostęp do światłowodu – informuje z ogromną satysfakcją wójt Andrzej Stanek.

- Całość sieci ma być gotowa u nas do końca czerwca 2026 roku a pierwsze prace, które Orange zlecił firmie Telbeskid mają się zacząć już w marcu. Rozmawiałem już z przedstawicielami Orange i jako gmina zadeklarowaliśmy pomoc w realizacji inwestycji. Chodzi tu choćby o kwestie przejścia z siecią przez pas drogowy a my ze swojej strony zagwarantowaliśmy, że w każdej takiej sytuacji będziemy działać w jak najszybszym możliwym terminie czy to z dopełnieniem formalności, przygotowaniem niezbędnych dokumentów czy wsparciem od strony logistycznej – podkreśla Stanek, który starania o nowoczesny i stabilny dostęp do Internetu prowadził od początku swojej kadencji a my dodajmy, że Orange sfinansuje przedsięwzięcie ze środków z KPO, czyli unijnych. 

Garść kolejnych ważnych informacji. Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych.

Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy.

Na etapie budowy mieszkańcy nie ponoszą, żadnych opłat związanych z inwestycją.

Wszelkie informacje o aktualnych i planowanych zasięgach sieci szerokopasmowych można znaleźć i zweryfikować także na stronie internetowej https://internet.gov.pl. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu