Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
09/11/2021 - 15:15

Kamionka Wielka: które sołectwo dostanie kanalizację za 1,9 miliona?

I Kamionka Wielka otrzymała kolejną pulę środków z rządowego programu Polski Ład na rozbudowę kanalizacji. I wiemy już, w jakim sołectwie zostaną zainwestowane te pieniądze.

Kamionka Wielka: które sołectwo dostanie kanalizację za 1,9 miliona?

- Otrzymaliśmy około 1 milion 860 tysięcy złotych i wszystkie te pieniądze przeznaczone są na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Na tapetę bierzemy sołectwo Mszalnica, w którym skanalizowanych jest dziś zaledwie kilka domów na granicy z Mystkowem – informuje z satysfakcją wójt Andrzej Stanek, który dziękuje wojewodzie i samorządowcom za przychylność przy podziale środków. – Bo potrzeb mamy w zakresie kanalizacji jeszcze bardzo dużo – nie ukrywa.

Zobacz też: Są w końcu pieniądze na halę sportową w Kamionce Wielkiej!

Gmina ma już nawet niezbędny projekt, który trzeba jedynie uaktualnić, bo przecież w Mszalnicy cały ilość domów cały czas rośnie. By zrealizować przedsięwzięcie gmina będzie też musiała dołożyć pieniądze z własnego budżetu - środki z Polskiego Ładu pokryją 95 procent kosztów. Przypomnijmy przy okazji, że Kamionka Wielka z Polskiego Ładu otrzymała też aż 8,5 miliona złotych na dokończenie budowy hali sportowej w Kamionce Wielkiej.  ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)

Dziękujemy za przesłanie błędu