Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
14/03/2019 - 12:30

Kamionka Wielka: kiedy możesz oddać zbędne graty? Harmonogram zbiórki

Gmina Kamionka Wielka jeszcze nie doczekała się swojego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tym bardziej akcje takie, jak właśnie zapowiedziana są wyjątkowo ważne dla mieszkańców. Na przełomie marca i kwietnia gmina przeprowadzi zbiórkę odpadów wielkogabarytowych.

Zbiórka, która zaczyna się już w najbliższy poniedziałek, 18 marca za zakończy się 11 kwietnia obejmie odpady wielkogabarytowe z nieruchomości zamieszkanych z terenu wszystkich sołectw wchodzących w skład gminy Kamionka Wielka, gdzie w określonych, wymienionych niżej dniach i miejscach będą podstawione stosowne kontenery. Gmina apeluje, by odpady dowozić we wskazane miejsca tylko i wyłącznie w dniu podstawienia kontenera i umieszczać bezpośrednio w jego wnętrzu.

Zobacz też: Kamionka Wielka: rusza sprawa osuwisk i uszkodzonych dróg. Są pieniądze

Urzędnicy ostrzegają, że odpady wystawiane luzem wzdłuż dróg nie będą odbierane a wystawianie odpadów w tej formie będzie traktowane jako tworzenie nielegalnych wysypisk odpadów.

Są też określone obostrzenia co można się w ten sposób pozbyć. Do kontenerów można wrzucać meble i zużyty sprzęt RTV i AGD. Absolutnie nie jest to sposób na pozbywanie się odpadów rozbiórkowych, budowlanych, izolacyjnych np. styropianu czy odpadów komunalnych gromadzonych w workach. Nad przebiegiem zbiórki będą czuwać wyznaczeni pracownicy.

A teraz rzecz najważniejsze – miejsce, termin i czas podstawienia kontenerów.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu