Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
30/09/2014 - 09:01

Kąclowa: Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą

Policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie ścigali 19-letniego nietrzeźwego kierowcę z Kąclowej, który miał w organizmie ponad 2.5 promila alkoholu. Poruszał się autem bez ważnych badań technicznych i nieprzerejestrowanym. W trakcie policyjnego pościgu rozbił swój samochód o barierę energochłonną.
- W minioną niedzielę (28 września), około godz. 17:25 policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie w czasie patrolowania miejscowości Kąclowa (gmina Grybów) zauważyli samochód marki Honda Civic, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył - informuje nasz portal sierżant sztabowy Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak mówi sierżant sztabowy J. Basiaga kierowca pojazdu nie był w stanie utrzymać prostego kierunku jazdy, poruszał się zygzakiem po całej jezdni od krawędzi do krawędzi. Policjanci włączyli syrenę i ruszyli w pościg.

- Po przejechaniu około jednego kilometra, kierujący Hondą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył przodem w barierę energochłonną - relacjonuje sierż. J. Basiaga.

Funkcjonariusze zablokowali pojazd i obezwładnili kierowcę.

Zionęło od niego alkoholem, nie mógł utrzymać równowagi a jego mowa była bełkotliwa.

- Dziewiętnastoletni mieszkaniec Kąclowej w organizmie miał ponad 2.5 promila alkoholu. Ponadto pojazd którym poruszał się, nie miał ważnych badań technicznych, był także nieprzerejestrowany -
dodała rzecznika policji.

(Rob)
Fot. sxc.hu. - zdjęcie ilustracyjne i KMP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)