Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
22/11/2017 - 12:45

Już wiadomo od kogo sądeckie MPK kupi nowe autobusy

O przetarg na nowe autobusy walczyły dwie firmy polski Solaris Bus&Coach z Poznania i niemiecki Man. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zdecydowało się na ofertę niemieckiego przedsiębiorstwa, który oferował niższą cenę i zyskał lepszą ocenę techniczną.

Przypomnijmy, że sądeckie MPK chce kupić trzydzieści  nowych niskopodłogowych autobusów miejskich spełniających najwyższą europejską normę emisji spalin - Euro 6 - w dwóch typach.

Ile pólka zapłaci za nowe autobusy?

Za 24 pojazdy 12-metrowe MAN zaproponował 26 mln 154 tys. 720 zł brutto. Natomiast za sześć autobusów o długości do 10,5 metra MAN zaproponował 6 mln 494 tys. 400 zł brutto.

Zgodnie z umową pierwsze nowe autobusy trafia do Nowego Sącza w pierwszym kwartale przyszłego roku. Kolejne musza być dostarczone w ciągu czterech miesięcy roku 2019.

Pieniądze na zakup autobusów pochodzą ze środków unijnych przeznaczonych na rozbudową niskoemisyjnego systemu transportu publicznego w aglomeracji sądeckiej. To część większego unijnego projektu realizowanego wspólnie ze Starym Sączem.

Częścią przedsięwzięcia jest też przebudowa dworca autobusowego w Nowym Sączu, zakup dwóch autobusów elektrycznych oraz budowę parkingów park&ride w Starym Sączu.

Wszystkie inwestycje mają kosztować blisko 50 mln zł.Dziękujemy za przesłanie błędu